Ostvarena prva pobeda u novoj sezoni! Dobrom igrom naš tim je sasvim zaluženo savladao ekipu KK Pink Šimanovci rezultatom 85:59. Naš tim je imao prednost od samog početka utakmice, mada je gostujuća ekipa odlično otvorila utakmicu, i sa par koševa povela na samom startu 9:10, nije to bila neka značajna prednost, ali je bio signal našim igračima da moraju da se više angažuju da bi pobedili. Krećemo da igramo malo agresivnije u odbrani i brže u napadu, tako da utakmicu počinjemo da dobijamo. Rezultat I 23:12. U drugoj takođe uspevamo da igramo dobro, i stvramo osetniju prednost (oko 15), ali dolazi do manjeg pada u našoj igri što rezultira da se gosti povrate i smanje razliku na 8 poena. Rezultat II 16:19. Odlučujemo da u trećoj opet zaigramo angažovanije kako bi izbegli neku rezultatsku neizvestost. Gosti pogađaju trojku na početku utakmice ali mi uspevamo brzim tranzicionim napadaima anuliramo i tu trojku i da povećamo razliku ponovo. Zaigravamo dobro u odbrani i efikasno u napadu. Ostvarujemo prvi put razliku iznad 20 poena, što je faktički značilo i da je utakmica rešena! Rezultat III 26:12. U Četvrtoj četvrtini igramo sigurno, održavamo rezultat, kontrolišemo meč, uspevamo da osvajamo loptu u ofanzivnim skokovima (u jednom napadu 4 puta) i osvojimo pobedu. Rezultat 20:16. U trojkama 8:7 za nas. Jedno uspešno i dobro izdanje naše ekipe kako na terenu tako i na klupi. Posedovali smo i sigurnost i smirenost ali i timski duh.
Za nas su igrali : Vučkovac S, Balan K, Nikolić P, Dimitrijev I, Balan D(cap), Dinić M, Margan A, Milićević O, Dostić M, Uzon R, Eremija M.




